De verleidsters – Marianne & Theo Hoogstraaten

De verleidstersEmilia gaat in Rome op bezoek bij Luigi, rechercheur in Vaticaanstad. Hij werkt aan een zaak van twee verdwenen brieven van Michelangelo. De Kerk wil tegen elke prijs voorkomen dat deze documenten openbaar worden. Welke geheimen of belastende informatie heeft de kunstenaar eeuwen geleden aan het papier toevertrouwd?
In het Rome van 1509 probeert Mira zo goed en zo kwaad in haar onderhoud te voorzien en voor haar dochtertje te zorgen. De blijdschap is groot wanneer kunstenaar Michelangelo hen onder zijn hoede neemt. Maar Rome heeft zo haar geheimen en Mira en haar dochtertje blijken daar een grote rol in te spelen. De stad is niet langer veilig voor hen…

Marianne en Theo Hoogstraaten zijn inmiddels zeer ervaren auteurs te noemen. Vele titels hebben zij al op hun naam staan, zowel als duo als Theo alleen. Twee boeken geleden kwam er een omslag in genre, ze legden zich toe op de historische thriller. Met ‘Evenbeeld’ was hun eerste boek nieuwe stijl geboren, gevolgd door ‘Bloedlink’. In dit laatste verhaal maakten we al kennis met Emilia en Luigi. In het nieuwste boek, ‘De verleidsters’, gaat hun verhaal verder. Een derde deel is al in de maak, dus we nemen nog geen definitief afscheid! Meer lezen

De wraak van Vondel – Frank van Pamelen

De wraak van VondelEind april 2013, de dag van de troonswisseling nadert snel. Journaliste Maaike krijgt een vreemd bericht van een of andere onbekende dichter. Hij wil met Maaike afspreken, maar komt vervolgens niet opdagen.
De dichter wordt levenloos aangetroffen op een markante locatie in Amsterdam. De politie gooit het op zelfmoord, maar Maaike gelooft daar niet in. Tegen wil en dank raakt zij betrokken bij een van de grootste geheimen uit de vaderlandse geschiedenis. Een mysterie, dat haar door Amsterdam leidt aan de hand van oude teksten. Alles wijst op een grande finale tijdens de feestelijkheden ter gelegenheid van de troonswisseling. Nog 18 uur…

Sinds een jaar werk ik als vrijwilliger in de plaatselijke bibliotheek. Eén van mijn werkzaamheden is het uitpakken van de dozen vol nieuwe boeken. Heerlijk werk natuurlijk voor een boekenwurm, om al dat nieuws meteen in handen te hebben…
‘De wraak van Vondel’ was één van de boeken die uit een doos kwam. De cover viel mij meteen op en ook de flaptekst sprak mij zeer aan. ‘Voor de liefhebbers van Dan Brown en IV van Arjen Lubach.’ Laat ik van beide auteurs genoten hebben… Complottheorieën en mysteries… Wraak voor een gebeurtenis die honderden jaren geleden plaatsvond… Ik houd er van! Meer lezen

error: Content is protected !!