De wraak van Vondel – Frank van Pamelen

De wraak van VondelEind april 2013, de dag van de troonswisseling nadert snel. Journaliste Maaike krijgt een vreemd bericht van een of andere onbekende dichter. Hij wil met Maaike afspreken, maar komt vervolgens niet opdagen.
De dichter wordt levenloos aangetroffen op een markante locatie in Amsterdam. De politie gooit het op zelfmoord, maar Maaike gelooft daar niet in. Tegen wil en dank raakt zij betrokken bij een van de grootste geheimen uit de vaderlandse geschiedenis. Een mysterie, dat haar door Amsterdam leidt aan de hand van oude teksten. Alles wijst op een grande finale tijdens de feestelijkheden ter gelegenheid van de troonswisseling. Nog 18 uur…

Sinds een jaar werk ik als vrijwilliger in de plaatselijke bibliotheek. Eén van mijn werkzaamheden is het uitpakken van de dozen vol nieuwe boeken. Heerlijk werk natuurlijk voor een boekenwurm, om al dat nieuws meteen in handen te hebben…
‘De wraak van Vondel’ was één van de boeken die uit een doos kwam. De cover viel mij meteen op en ook de flaptekst sprak mij zeer aan. ‘Voor de liefhebbers van Dan Brown en IV van Arjen Lubach.’ Laat ik van beide auteurs genoten hebben… Complottheorieën en mysteries… Wraak voor een gebeurtenis die honderden jaren geleden plaatsvond… Ik houd er van! Meer lezen

Zusje dood – William Gay

Zusje doodDavid Binder heeft een succesvol boek op zijn naam staan. Hij denkt ook wel even een tweede te kunnen schrijven, maar dat valt tegen. Hij zit vast, er zit geen beweging meer in. Het idee wordt opgevat om dan maar een ‘simpele roman’ te schrijven, zo even tussendoor. Binder raakt gefascineerd door een spookverhaal dat al 150 jaar rondzingt. Om zich helemaal te richten op dit boek en het in alle rust te kunnen schrijven, verhuist Binder met zijn gezin naar een klein, afgelegen dorpje. Juist, precies in het huis waar de hoofdpersoon uit het spookverhaal gewoond heeft. Dat is het begin van een bizar avontuur…

‘Zusje dood’ valt op door de prachtige, mysterieuze cover en werd mijn eerste kennismaking met deze auteur. William Gay overleed in 2012. Na zijn dood werden er twee manuscripten gevonden, waaronder Zusje dood en postuum is het in boekvorm verschenen.

Meer lezen

Een vlaag van waanzin – Corine Hartman

Een vlaag van waanzinAl jaren zijn Anthonie en Romée een stel. Samen hebben ze drie kinderen en ze hebben het goed met z’n allen. Tenminste, zo lijkt het voor de buitenwereld. Allebei een leuke baan, een villa met een zwembad, gezonde kinderen, ze moeten wel gelukkig zijn. Maar Romée voelt dat niet zo, zij twijfelt aan haar leven met Anthonie. Als ze dan ook nog gevoelens krijgt voor een oude vlam, vertelt zij haar man dat ze toe is aan rust en een tijdje op zichzelf gaat wonen. Alles in Anthonie komt hiertegen in verzet, met onomkeerbare gevolgen…

Corine Hartman schreef vele thrillers, waaronder de serie over Jessica Haider. Dat zij een goede auteur is, heeft ze keer op keer bewezen. Toch haakte ik af na twee delen Haider. Het zijn absoluut goed geschreven verhalen, maar te hard en te luguber voor mij.
Hartmans nieuwe boek, ‘Een vlaag van waanzin’ is echter van een heel ander kaliber. Niet meer de harde actie, maar de psychologie staat op de voorgrond. Gebaseerd op een waargebeurd familiedrama. Laat dat nu net het soort verhaal zijn waar ik zo van houd…

Meer lezen

Kijk niet om – Clare Donoghue

Kijk niet omHoofdpersoon in ‘Kijk niet om’ is de fotografe Sarah, zij wordt al een tijdje gestalkt door een onbekende. De politie lijkt in eerste instantie niet van plan hier erg veel mee te doen. Ze zijn druk bezig met het onderzoek naar de moorden op drie jonge vrouwen. Inspecteur Lockyer doet er alles aan om de dader te stoppen, maar ondertussen dringt de stalker dieper en dieper het leven van Sarah binnen…

‘Kijk niet om’ heeft een proloog van formaat. Er zijn prologen waarbij de lezer zich kan afvragen wat de functie ervan is en of het er überhaupt toe doet voor het verhaal. In dit boek is het duidelijk. De proloog sleurt je meteen het verhaal in, er is spanning en het moedigt je aan tot doorlezen.

Meer lezen

Ik lief je – Elizabeth van der Dries

Ik lief jeRoos is toe aan rust en zelfreflectie. Ze heeft haar moeder nooit gekend, groeide op bij haar vader. Haar leven lang heeft ze gezorgd voor iedereen. Dat begon al bij de zorg voor haar vader, die immers zo veel verdriet had om de dood van zijn vrouw. Roos zelf verloor echter ook veel in haar leven. Verdriet en boosheid werden weggestopt, Roos ging door. In haar persoonlijk leven en in haar carrière. Maar eens komt het moment dat je op zoek gaat naar jezelf. Roos neemt een sabbatical en gaat terug naar het land van haar voorouders, Zeeland.

Ik was aan het snuffelen op de site van de bibliotheek tussen de nieuwe aanwinsten (een aanrader om nieuwe boeken te ontdekken overigens), toen ik ‘Ik lief je’ tegenkwam. Een titel die mij meteen opviel en ergens diep raakte. Tijd om het boek te lenen dus, in dit geval las ik het E-book via de bibliotheek.

Meer lezen

Spiegelbeeld – Martine Kamphuis

SpiegelbeeldWynona Post, alias WP, psycholoog in opleiding, verblijft met collega Joachim een weekendje op Terschelling. Er bloeit een voorzichtige liefde tussen hen op. Heel anders is dat bij WP’s vriendin Esther, die haar huwelijk in dezelfde dagen stuk ziet lopen. Samen met haar dochter Ruth betrekt Esther een appartement in Utrecht.
In plaats van rustig te kunnen bouwen aan een nieuwe toekomst, komen zij echter alleen maar problemen tegen. Treiterijen, diefstal, onaangename buren en een gewelddadige ex maken het leven van Esther en Ruth zuur. WP werpt zich in de strijd voor de veiligheid van haar vriendin en petekind…

…net als ik me op mijn gemak begin te voelen, staan ze opeens voor me. Ik weet waar ze op uit zijn, ze willen me weg hebben.”

Meer lezen

De onschuldige – Taylor Stevens

De onschuldigeAcht jaar geleden werd de toen 5-jarige Hannah ontvoerd door een sekte, ‘De Uitverkorenen’. Haar moeder is samen met een groepje vrienden al jaren naar haar op zoek, maar Hannah wordt continue verplaatst. Nu is echter het moment aangebroken dat haar verblijfplaats bekend is. De groep wendt zich tot Vanessa Michael Munroe om Hannah uit de klauwen van ‘De Uitverkorenen’ te redden.

Sekten hebben mij altijd geïntrigeerd. Hoe kan het gebeuren, dat een massa mensen één persoon volgt en gehoorzaamt, waarbij soms alle grenzen, letterlijk en figuurlijk, overschreden worden?
De auteur, Taylor Stevens, kende ik nog niet. Het eerste deel van de Michael Munroe-serie, ‘De informationist’, heb ik dus ook niet gelezen. Alhoewel ‘De onschuldige’ heel goed los te lezen is van het andere deel mist de lezer in het begin toch enige voorkennis over de personages. Er wordt teruggegrepen op gebeurtenissen uit het verleden en hoewel er geen belangrijke informatie ontbreekt, geeft het toch geen volledig beeld. Meer lezen

Leesbeleving februari 2016 II

StalkerStalker – Lars Kepler – vertaald door Clementine Luijten en Jasper Popma – Cargo – 9789023488903 – 609 blz.

En jawel, ze deden het weer! Bloedstollend, onderhoudend, verrassend… Aanrader!

 

 

 

 

 

 

Meer lezen

Leesbeleving februari 2016 I

En Rachel huildeEn Rachel huilde – Brett Michael Innes – vertaald door Roeleke Meijer – Mozaiek – 9789023994992 – 272 blz.

Een verhaal over verlies en schuld, over liefde en haat. Af en toe een beetje ‘zij-ig’, maar wel een mooi en realistisch verhaal.

 

 

 

 

 

 

Meer lezen

Toptitels februari 2016

De eerste week van maart is ook alweer voorbij en ik heb nog niet eens mijn toptitels van februari gedeeld. Dat ga ik vandaag goedmaken! De afgelopen maand las ik 13 boeken, waarvan ik er niet veel gerecenseerd heb. De zin in schrijven was een beetje weg. Voordeel: er verschijnt een volle blog ‘Leesbelevingen’ deze keer… 😉 Meer lezen

error: Content is protected !!